11. 2. zájezd do Divadla ALFA v Plzni pro 1. - 3. třídu na představení Cirkus zlodějů (Mgr. Veronika Kadlecová, Mgr. Jitka Gabrielová, Miroslava Karbanová, Veronika Hajznerová)

Děti zhlédly představení na motivy románu Williama Sutcliffa "Cirkus zlodějů a tombola zkázy" v překladu Vratislava Kadlece. Jde o příběh, ve kterém musí děti odhalit zločinného principála Armina Kudlu, protože dospělí snadno podléhají jeho charismatu a výmluvám. Režie se ujal umělecký šéf souboru Tomáš Dvořák - mistr loutkových triků a vtipů. Tím bylo o loutkářská cirkusová kouzla postaráno. Dětem se divadelní představení moc líbilo.

17. - 23. 2. JARNÍ PRÁZDNINY

24. 2. hudebně vzdělávací pořad pro žáky 1. a 2. stupně - Varáci (Mgr. Veronika Kadlecová)

  

Naši školu opět navštívil Mgr. Milan Parnahaj a Josef Šlik se svým hudebním vystoupením.

26. 2. okresní kolo Zeměpisné olympiády - Domažlice (Mgr. Václav Hrdina)

 

Na okresním kole Zeměpisné olympiády v kategorii A obsadil Šimon Benda 4. místo a Martin Kříž 19. místo, v kategorii C vybojovala Vendula Němečková krásné 2. místo, a tím i postup do krajského kola (již 3.rok za sebou), Tereza Němečková skončila na 7. místě. Děkujeme za úspěšnou reprezentaci.

Výtvarná soutěž

V únoru proběhlo vyhodnocení výtvarné soutěže žáků 6.A a 6.B na téma Fantasy-příběh. Celý projekt se skládal z několika úkolů - portréty hlavních hrdinů, výroba 3D objektů (klíče, vodopád...). Součástí hodnocení byly i slohové úkoly: vyprávění příběhů, charakteristika osob a popis prostředí. Soutěž hodnotili žáci 2. stupně a těsně vyhrála třída 6.B. Za svou práci děti této třídy obdržely od paní učitelky sladkou odměnu.

  

AKCE

13. 12. VÁNOČNÍ BESÍDKA  A JARMARK

- hala a jídelna ZŠ