Základní škola Koloveč
Základní školaKoloveč

Herci a šermíři agentury Pernštejni

Divadelní vystoupení pro žáky 1. a 2. stupně.

Herci a šermíři agentury Pernštejni opět zavítali do naší školy, aby žákům přiblížili důležitou část českých dějin prostřednictvím dvou poutavých představení.

Jak válčili husité (výukový pořad pro 2. stupeň)

V tomto výukovém pořadu se žáci druhého stupně seznámili s obdobím husitských válek. Herci a šermíři agentury Pernštejni předvedli repliku husitského válečného vozu, který žáci mohli nejen vidět, ale také si zahrát na jeho osádku. Děti se dozvěděly o taktice klasického feudálního vojska a důvodech, které vedly k zavedení nového způsobu boje. Tento program byl nejen poučný, ale také interaktivní, což žákům umožnilo lépe pochopit a prožít historické události.

Pojďte si hrát na dobu rytířů, princů a princezen (pohádka pro 1. stupeň)

Pro žáky prvního stupně byla připravena pohádka o statečném princi, princezně a strašlivém loupeživém rytíři Breburdovi. Tento příběh, který připravili herci agentury Pernštejni, vyprávěl o tom, jak dobro vítězí nad zlem a že i zlo může být napraveno. Děti se aktivně zapojily do představení, což jim umožnilo prožít příběh zblízka a stát se jeho součástí.

Obě představení byla velmi úspěšná a žáci si z nich odnesli nejen nové poznatky, ale také nezapomenutelné zážitky. Děkujeme agentuře Pernštejni za jejich profesionální přístup a těšíme se na další spolupráci.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii

Zakázky a projekty

dnes, čtvrtek 18. 7. 2024
jasno 25 °C 13 °C
pátek 19. 7. polojasno 27/14 °C
sobota 20. 7. slabý déšť 29/17 °C
neděle 21. 7. prudký déšť 20/13 °C

Svátek má Drahomíra

Zítra má svátek Čeněk

V červenci do košile rozdělej se a v prosinci po uši oděj se!

Osvatém Kamilu slunce má největší sílu.